Megnyitó Ünnepség

„Mindenek fölött légy hű magadhoz!”

William Shakespeare

A megnyitó ünnepség plakátja

A megnyitó ünnepség plakátja

Program

2007. szeptember 29-én Szent Mihály napján tartottuk a Plébániaház Múzeum megnyitó ünnepségét. Az ünnepség és a kiállítás a Változások címet kapta.

11 órakor Ünnepi Misét celebrált Horváth István atya a templomban, ezt követően 12 órakor volt a hivatalos megnyitó és a szalag átvágása a plébániaháznál. 12:30-tól estig az érdeklődők vezetéssel megtekinthették a Múzeumot. A gyerekeket kézműves játszóházban szórakoztatták a Vince Imre Általános Iskola és az Óvoda pedagógusai.

15 órától kezdődött a Műemlékvédelmi Konferencia, melyen Horváth István Kocs és a katolikus egyház történetét ismertette a hallgatósággal. Özvegy Györgyi műemlékvédelmi mérnök a Műemlékek Állami Gondnoksága munkatársa A Műemlékvédelemről tartott előadást. Kemény Marianne Festő-restaurátor művész a plébániaház díszítő falfestéseiről és kutatását ismertette. Gyarmati Lajos építészmérnök az épület építészeti értékeiről és lehetőségeiről beszélt.

A konferenciát követően ünnepi vacsora, borkóstoló és házisütemények várták a vendégeket.

19 órakor a templomban Barokk Gyertyafény Koncertet hallgathatott a közönség. Dr. Lakatos János, Lakatosné Bánhidi Ágnes, Dr. Kolbe Ilona, és Karsai Anita léptek fel.

Végezetül fáklyafényes kaland vezetésen vehettek részt a vendégek a plébániaházban.

A prospektus

A prospektus belső oldalai

„Nemegyszer voltam részeg, szenvedélyeim sohasem estek messze az őrültségtől, és egyiket se bánom, mert a magam mértékén megtanultam, hogy mindig és szükségképpen részegnek és őrültnek kell mondani minden rendkívüli embert, aki valami nagyot, valami lehetetlennek látszót csinált. De a mindennapi életben is tűrhetetlen hallani, hogy minden, csak félig is szabad, nemes, váratlan tett esetén rögtön kész az ítélet: ez az ember részeg, ez az ember bolond. Szégyelljétek magatokat, ti józanok! Szégyelljétek magatokat, ti bölcsek!”

Johann Wolfgang Goethe